2-4 sängplatser
60 m²
3 800 - 4 500 kr per vecka
Vi hyr ut vår mysiga, gamla stuga på gården. Lugnt belägen med naturen inpå knutarna och utsikt över åkrar och berg. Det finns ett sovrum med 2 sängar, allrum med köks-del, vedspis och bäddsoffa. WC och dusch, inglasad altan med eftermiddags- och kvällssol samt liten uteplats med kvällssol. Vi håller stugan rök- och djurfri.
Vandringsleder, fin stor badstrand, simhall, skidspår och centrum med flera caféer, matställen och fina butiker finns inom 5 -15 km bort.
Eller bara njut av att gå i skogen eller ta en promenad längs byvägen till forsarna i Ljusnan. Järvsö och Färila ligger inom 15 km avstånd.
Sänglinne och handdukar finns att hyra: 100:-/bädd (betalas till hyresvärden vid ankomst).
Pris per vecka från 3800 till 4500 kr
V 1-10 4500:-/ veckaLängdskidåkning
Fiske
Golf
Vandringsleder
Simhall
Minigolf
Badplats (utomhus)
Forsränning
Hundar ej tillåtna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Separata sovrum
Matlagningsmöjligheter
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Dusch
WC
Värd:
Ulrike S.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com