9-10 sängplatser
140 m²
Från 6 000 kr per vecka
Välkommen till Höge! Glöm alla vardagliga bekymmer i detta rymliga och fridfulla boende. Här får den stora familjen eller kompisgänget plats och ta gärna med era fyrbenta vänner också.
Tycker man om friluftsliv så finns det mycket att hitta på. Till Bydalsfjällen är det 30 min och till Åre ca en timme. För den fiskeintresserade finns det fina fiskevatten så som Dammån och även fjällsjöar.
Från huset tar ni er enkelt med snöskoter till ett stort ledsystem.
Huset har två våningar. På övervåningen finns det två st sovrum, en liten toalett och ett allrum. I ena sovrummet är det en dubbelsäng och i det andra sovrummet finns det två enkelsängar som är 90 cm breda.
Köket är beläget på nedervåningen och där finns även vardagsrum med två st bäddsoffor, toalett och badrum och ett sovrum med enkelsäng 90 cm bred.
Vardagsrummet är uppdelat i två delar med en större öppning mellan. Bäddsofforna med plats för två personer i varje, är placerade i var sin del av rummen.
Det finns en extra tältsäng att tillgå, men den är mest lämplig för barn.
Från vardagsrummet kan man ta sig ut till uterummet som ligger i söderläge och där man kan njuta varma sommarkvällar.
Husets förra ägare var rullstolsburen, så huset är delvis handikappanpassat. Det finns en ramp så man tar sig in via uterummet och trösklarna är borttagna.
Det finns täcken och kuddar, men ta med eget sänglinne och handdukar.
Städmateriel, soppåsar, diskmedel, handtvål och kökshanddukar finns.
Städar gör man själv.
Ankomst efter 14.00, avresa innan 12.00.
Pris per dygn 950 kr
Pris per vecka 6000 kr
Längdskidåkning
Fiske
Vandringsleder
Snöskoterkörning
Grillmöjligheter
Bredband
Hundar är välkomna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Separata sovrum
Tv
Matlagningsmöjligheter
Diskmaskin
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Torkskåp
Dusch
Tvättmaskin
WC
Värd:
Jennie J.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com