4-6 sängplatser
70 m²
6 800 - 10 500 kr per vecka
Härligt fritidshus som ligger lite högre och har därför fin utsikt över vacker sjö. Egen brygga med roddbåt. Möjligheter till intressante utflykter till Karlshamn, Karlskrona, Mörrumsån, flera badplatser vid olika sjöar och havet mm.
Praktiskt och fräscht hus med kök/vardagsrum i öppen och ljus planlösning. Det finns ett sovrum med dubbelsäng (2x90cm) och ett sovrum med en våningssäng.
Samt med två extra bäddar (2x90cm) i stugan som kan användas under högsäsong. Praktiskt badrum med dusch och toalett. Det öppna köket är utrustat med de vanliga bekvämligheterna.
På verandan finns en rymlig terras under tak med bord, stolar men också en liten loungeområde. Det är bästa ställe för att njuta av morgonkaffe och utsikten över trädgård och sjön! Uteplats med grillplats bredvid sjön och bryggan. (Grillplatsen ej tillgänglig om det är eldningsförbud i området). Roddbåten är redo för fiske eller avkoppling på sjön. Tomten på ca 6000 kvm ger plats för lek och skoj.
I Svängsta centrum som ligger 4 km bort finns det COOP, pizzeria och bensinmack.
Bra mobiltäckning, men ej fast WiFi i huset på grund av dess avlägsna läge. Tv:n kan användas för streaming och DVD-skivor.
Badtunna (värmas med ved) som finns precis vid bryggan gör vistelsen speciell och kan användas i samråd (och efter instruktion) för 200 sek.
Pris per vecka från 6800 till 10500 kr
Pris per vecka från 6800 krBåt (att hyra)
Fiske
Golf
Vandringsleder
Badplats (utomhus)
Grillmöjligheter
Hundar är välkomna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Öppen spis
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Matlagningsmöjligheter
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Dusch
Tvättmaskin
WC
Värd:
Johannes v.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com