1 omdömen
6 sängplatser
61 m²
8 000 - 19 000 kr per vecka
I Tegefjäll ligger detta boende med härlig utsikt över fjällen. Naturnära och lugnt boende med gott om plats för hela familjen eller kompisgänget. Minilivs och restaurang finns i centrumbyggnaden Tegetornet, öppet december till april. Även skiduthyrning och skidbussar som tar dig till Åre och Björnen finns i området.
Äkta ski-in, ski-out, 50 meter från Gunnil-backen i skidsystemet Duved/Tegefjäll med alla typer av backar, från svart till grönt. Fina off-pist möjligheter för den som önskar. Möjlighet att ta turskidor direkt till Ullådalen.
Modern lägenhet i toppskick med bastu och kamin och fantastik utsikt över Renfjället.
Tre sovrum, Sovrum 1 med dubbelsäng (delningsbar), Sovrum 2 med våningssäng, Sovrum 3 med våningssäng
Badrum 1 har dusch och bastu samt tvättmaskin, Badrum 2 har toalett, praktiskt om man är många
Fullt utrustat kök för 6 personer
Hall med plats för skidutrustning samt torkskåp
Skidförråd utanför dörren
Parkera bilen direkt utanför bostaden och gå 2 meter rakt in
Skidbussen tar er till Åre och Duved på 10 minuter och går från Tegetornet. Här finns även restaurang med möjlighet till afterski, skidshop med uthyrning och en liten matbutik med det nödvändigaste.
Pris per dygn från 1500 till 3000 kr
Pris per vecka från 8000 till 19000 kr
Priser per vecka (söndag - söndag)Cykel (att hyra)
Båt (att hyra)
Kanot (att hyra)
Längdskidåkning
Hundspann
Slalom/Snowboard
Fiske
Fotbollsplan
Golf
Vandringsleder
Simhall
Badplats (utomhus)
Ridning
Snöskoterkörning
Grillmöjligheter
Bredband
Laddbox för elbil
Handikappanpassad
Hundar är välkomna
Mobiltelefontäckning
Rökning inomhus förbjuden
Öppen spis
Utomhusmöbler
Utomhusplats (terrass etc)
Separata sovrum
Tv
Matlagningsmöjligheter
Diskmaskin
Frys
Mikrovågsugn
Kylskåp
Torkskåp
Bastu
Dusch
Tvättmaskin
WC
Värd:
Ingrid H.
Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com