Logo

Stuga med 52 sängplatser i Järnavik, Blekinge

Svalemåla Stugby

52 sängplatser


45

5 000 - 7 250 kr per vecka


Om denna stuga

Hyr en stuga i Svalemåla. Här bor du vackert och fridfullt intill en orörd kustremsa med sandstränder och klippor för sol, bad, och promenader. Nere vid bastun och stranden har du utsikt över Järnaviks skärgård och Gyöns gamla fiskeläge. Besök alltid hemsidan svalemala.se för att se de olika stugor som erbjuds och mer bilder på både boende och omgivningar. På vår hemsida kan ni även se vilka datum som är tillgängliga för att boka. Vi har 6 st. 6-bäddstugor och 4 st. 4-bäddstugor att boka i vår lilla stugby.
På hemsidan svalemala.se kan ni boka direkt online boende, motorbåt eller havskajaker. Mejla oss om ni har några frågor.
Bokningskalendern här på stugknuten är inte uppdaterad med våra bokningar utan en förfrågan görs direkt till oss på mejl eller genom direktbokning.

Blekinge kallas Sveriges trädgård – och mellan ringlande grusvägar, hagar och havet ligger Svalemåla mitt i. Här är fridfullt, men aldrig tråkigt.

Stuga för 6 personer
Boyta: 45 kvm
Bäddar: 6, två sovloft med två dubbelsängar samt dubbelssäng på nedervåning.
Sängarna är delbara.
Utrustning kök: Kyl och frys, spis med fläkt och ugn, diskmaskin, mikrovågsugn, kaffebryggare och övrig utrustning för 6 personer.
Övrig utrustning: Dusch/wc, tvättställ, TV. Uterplats med överbyggd altan, utemöbler och grill.

Övrig info: 300 m till havet. Parkering vid stugan. Gemensam tvättmaskin/torktumlare finns att tillgå i receptionsbyggnad samt ladd-box för att ladda bilen.
Incheckning 15:00
Utcheckning 11:00

Båtuthyrning för gäddfisket eller bara för att utforska skärgården.
StandardBåtar 4,10-4,40 m och med moderna 4-takts 9,8 hk motorer. Prisexempel 1 dag 950 SEK med bensin.

Premiumbåtar Aluminium Linder 445 Sportsman Basic med 15 hk Honda, GPS/Ekolod och el-motor Minn-Kota med fjärrkontroll och inbyggd GPS i fören.
Prisexempel 5950 SEK/vecka

I vår kanotcentral, kajakuthyrning, finns även möjlighet att hyra havskajaker till mycket bra priser för våra gäster.
Det finns mycket bra skyddade paddelvatten direkt utanför vår badstrand i Järnaviksfjorden och den mycket paddelvänliga Hällaryds Skärgård.

Se aktuella priser och lediga stugor på hemsidan eller mejla er förfrågan till oss [Filtrerad e-post] .
Prisexempel:
6-bäddstuga 1250 SEK/natt
4-bäddstuga 900 SEK/natt

Vägbeskrivning:
Kör av E22 vid BräkneHoby.
Kör mot Järnavik 1 km.
Sedan är det skyltat "Svalemåla" hela vägen 7 km

Hemsida: svalemala.se


Priser för att hyra denna stuga

Pris per dygn 1100 kr

Pris per vecka från 5000 till 7250 kr

Lågsäsong: 1 april - 18 juni
September-30 oktober
Högsäsong: 19 juni till 31 augusti

Stugan och dess omgivning

Finns i närheten

  • Cykel (att hyra)

  • Båt (att hyra)

  • Kanot (att hyra)

  • Dykning

  • Fiske

  • Golf

  • Vandringsleder

  • Badplats (utomhus)

  • Lekplats

Boendet

  • Grillmöjligheter

  • Bredband

  • Hundar är välkomna

  • Mobiltelefontäckning

  • Rökning inomhus förbjuden

  • Utomhusmöbler

  • Utomhusplats (terrass etc)

  • Separata sovrum

  • Tv

Köksutrustning

  • Matlagningsmöjligheter

  • Frys

  • Mikrovågsugn

  • Kylskåp

Finns i huset

  • Bastu

  • Dusch

  • Tvättmaskin

  • WC


Värd:
Svalemåla Turism AB


april 2025

MånTisOnsTorFreLörSönv1431123456v1578910111213v1614151617181920v1721222324252627v182829301234
Ledigt
Ej tillgängligt
Bokat
Preliminärt bokat
Kontakta uthyraren om tillgänglighet

Vill du hyra denna stuga?

Kontakta uthyraren nedan:

Alla bilder på denna stuga

Svalemåla Stugby - Bild 1
Svalemåla Stugby - Bild 2
Svalemåla Stugby - Bild 3
Svalemåla Stugby - Bild 4
Svalemåla Stugby - Bild 5
Svalemåla Stugby - Bild 6
Svalemåla Stugby - Bild 7
Svalemåla Stugby - Bild 8
Svalemåla Stugby - Bild 9
Svalemåla Stugby - Bild 10
Svalemåla Stugby - Bild 11
Svalemåla Stugby - Bild 12
Svalemåla Stugby - Bild 13
Svalemåla Stugby - Bild 14
Svalemåla Stugby - Bild 15
Svalemåla Stugby - Bild 16
Svalemåla Stugby - Bild 17
Svalemåla Stugby - Bild 18
Svalemåla Stugby - Bild 19
Svalemåla Stugby - Bild 20

Stugbasen en del av Stugknuten uthyrning AB, KIVRA: 556681-5238, 106 31 Stockholm, info@stugbasen.com